Редактор: Иван Гошев
e-mail: [email protected]
Снимка: Lubbock County Sheriff's Office
Жителка на Тексас успя да предотврати ново масово разстрелване на хора, съобщи уебсайтът на Министерството на правосъдието на САЩ.
Според информациите 19-годишният американец Уилям Патрик Уилямс каза на баба си, че е придобил АК-47 и смята да стреля в местен хотел, а след това да се самоубие с помощта на полицай. Жената убедила внука си да го остави да го заведе в болницата.
Впоследствие Уилямс позволил на служителите на реда да претърсят хотелската стая, която е наел. В нея полицията е намерила автомат Калашников и 17 кутии с патрони, както и ножове и черни дрехи.
Оказало се, че при попълването на формуляра за закупуване на оръжията и боеприпасите младежът е посочил грешен адрес. Уилямс е арестуван и обвинен в невярна информация. Заплашен е с до пет години затвор, пише Life.ru.
Припомняме, че миналия уикенд в Тексас имаше масово екзекуция. Жертви на стрелеца, който публикува расистки манифест в мрежата преди клането, станаха 22-ма души.
Превод: „Петел”
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутатите обсъждат изменения в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 08:13
Тръмп ще се подложи на медицински прегледи
Дата: 12/05, 08:07
Автобус се удари в тир преди София, има загинал
Дата: 12/05, 08:02
Проф. Рачев: Бурите и градушките продължават поне до 24 май
Дата: 12/05, 07:55
Двама убити и трима ранени при стрелба в Ница
Дата: 12/05, 07:52