До днес кметове изготвят списъци със стопаните, умъртвили доброволно прасетата си


26/08/2019, 08:41

 Днес изтича срокът, в който кметовете трябва да изготвят списък със стопаните, доброволно умъртвили прасетата си заради африканската чума. Тези хора имат право да получат финансова помощ за умъртвените си животни, предаде "Фокус".

По-рано този месец от БАБХ съобщиха, че след 1 септември 2019 г. ще започне изплащането на еднократната помощ в размер на 300 лв. на стопаните, предприели мерки за почистване и дезинфекция на обектите, след доброволно усвояване на месото от прасетата в личните стопанства.

Но за да получат обезщетението, хората трябва да са подали заявление, в което да гарантират, че са изпълнили необходимите процедури по почистване на задните си дворове. Списъците с хората, доброволно умъртвили прасетата си, трябва да бъдат подписани от ветеринарен лекар и да бъдат сложени на достъпно за всички място.

Собствениците трябва да заявят, че няма да отглеждат прасета в стопанството си за период най-малко от 12 месеца след последната дезинфекция.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 11:20

Голяма част от Кюстендилска област остава без ток в понеделник
Дата: 10/05, 11:10

Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00

Сергей Станишев: Румен Радев няма да бъде "втори Орбан"
Дата: 10/05, 10:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия