Пакистан: Действията на Индия в Кашмир крият опасност за мира


04/09/2019, 15:06

Редактор: Виолета Иванова

e-mail: [email protected]

Пакистански военен говорител заяви днес, че действията на Индия в спорния Кашмир излагат на опасност регионалния мир.

Миналия месец Делхи ограничи автономията на индийския щат Джаму и Кашмир, предаде БТА, цитирайки Ройтерс. "Обстановката в Кашмир се превърна в голяма опасност за региона. С индийските действия в Кашмир се хвърля семето на войната", каза на излъчена по телевизията пресконференция генерал-майор Асиф Гафур, главен говорител на пакистанските въоръжени сили. "Не желаем конфликтът да стига до точка, в която регионалният и световният мир са заплашени", добави той.

Индия и Пакистан, всяка от които управлява своя част от населения предимно с мюсюлмани Кашмир, са водили две от общо трите войни помежду си за спорния хималайски регион.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50

Шофьор спря за да помогне на паднал моторист, но предизвика верижна катастрофа край Благоевград
Дата: 10/05, 14:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия