Кадър бТВ
9-и септември остава разделителна линия в българското общество, защото има твърде много хора, които действително не желаят да прочетат историята такава, каквато е. Това каза Евгения Живкова пред бТВ.
„Аз чета историята като историк и гледам фактите такива, каквито са. В България се създава антифашистка борба, която има за цел да преодолее атаките, които има тогава от хитлерофашизма. Тодор Живков ми е разказвал интересни неща за неговото участие като партизанин в тази борба. Разказвал ми е, че е попадал в обсада, в гората, когато е имало нападение на фашисти, тогава е помислил дали не е по-добре да се самоубие”, разказа внучката на Живков, цитирана от новини.бг.
Според нея шпионският скандал от последната седмица може да обтегне отношенията между България и Русия: „Но смятам, че това не е най-правилното, което се прави, защото в крайна сметка България трябва да поддържа топли отношения с всички велики сили, които и до днес са велики сили”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00
Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55
Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50
Трима полицаи са били нападнати в пловдивското село Рогош, но нападателите сключиха сделка със съда
Дата: 08/05, 23:451 Коментар