Род Стюарт заяви, че бил засегнат от рак на простатата, но вече е в ремисия, съобщи Контактмюзик, цитиран от novini.bg.
Седемдесет и четири годишният музикант бил диагностициран с потенциално смъртоносното заболяване през февруари 2016 г. след рутинен медицински преглед.
Той взе участие в благотворително събитие за събиране на средства в полза на борбата с рака на простатата в Съри, Англия, заедно с членовете на бившата си група "Фейсис" Кени Джоунс и Рони Ууд. "Лекари ми поставиха диагноза рак на простатата - каза изпълнителят на хита "Maggie may". - Болестта бе в ранен стадий. Борих с рака на простатата и съм щастлив, че Господ бдеше над мен."
Сър Род, който има 8 деца, е в ремисия от месец юли. Певецът окуражи и други мъже да минават рутинни медицински прегледи за ранно откриване на болестта.
"Нужно е редовно да се ходи на лекар", отбеляза той.
"Някой горе на небето ни харесва, Род", допълни 72-годишният Рони Ууд, който бе засегнат от белодробен рак.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 22/06, 07:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 06:10
До 28 градуса по Черноморието
Дата: 22/06, 06:00
Спортът по телевизията в понеделник 22 юни
Дата: 22/06, 05:00
Хороскоп за понеделник: Телец - стабилност; Рак - инициатива; Везни - баланс; Стрелец - трансформации; Водолей - загриженост
Дата: 22/06, 04:30