ЦСКА в еуфория: Гриша Ганчев вкарва над 20 млн. лева в "Армията" и Панчарево


17/09/2019, 17:08

ЦСКА ще внесе над 20 милиона лева за "Армията" и базата в Панчарево, пише "Тема спорт". Тази сума ще бъде налята от ръководството в съвместното дружество, което ще бъде създадено с държавата.

Учредяването би трябвало да стане на 25 септември (сряда), когато Министерският съвет е планирал да го гласува.

След като се създаде дружеството, специалисти ще направят оценка на стадиона и базата в Панчарево. Клубът ще трябва да внесе паричната стойност на оценката. Очаква се сумата да е над 20 милиона лева - вероятно около 22.

"Червените" ще налеят парите като капитал на съвместното дружество. Държавата пък ще участва, като апортира към него "Армията" и Панчарево. В момента спортните съоръжения са във владение на "Сердика спортни имоти" към Министерството на спорта.

Сумата, която клубът ще внесе в съвместното дружество, ще е предназначена единствено и само за подобрения по базата. Ръководството планира цялостна реконструкция на "Армията", а в Панчарево предстои да се изгради ресторант и още един терен.

"Червените" вече получиха виза за проектиране за основен ремонт и реконструкция на "Армията". Този документ беше основната стъпка към създаването на съвместното дружество. В момента юридическите екипи на клуба и държавата работят активно по учредяването му.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55

Калфин: Защо в България месо и млечни продукти са по-скъпи, отколкото в други държави от ЕС?
Дата: 10/05, 15:411 Коментар

„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия