В Черно море под 150-200 метра дълбочина има слоеве сероводород, съобщава информационна агенция ТАСС, цитирана от Profit.bg.
Дълго време се смяташе, че там няма живот. Многогодишни изследвания на учени от Института по биология на южните морета показаха, че това не е така.
Там има различни организми и дори пасажи от риба, които са обект на промишлен риболов.
По време на дълбоководна експедиция биолози за първи път се натъкнали на плътно струпване на малки дънни организми – мейобентос.
Сходни резултати те постигнали в пограничен слой около крайбрежието на Турция, Крим и Кавказ.
Там, където в преходната зона (при която водата се смесвала със сероводорода) имало дъно, учените открили и пасажи риба – мерланг и цаца.
Открити са също така медузи и гребенести (морски животни с желеобразно тяло, които се придвижват с помощта на ресни).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Дата: 22/06, 20:43
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 20:40
Трима души са блъснали млад мъж от Лъвов мост
Дата: 22/06, 20:09
Черно море с първа тренировка в Трявна
Дата: 22/06, 20:02