Снимка: Булфото, архив
„Петък е ден на опозицията. Вие сами можете да изчислите колко са опозиционните партии в момента – три на брой. Ако се смятат 9-те независими народни представители, те наистина имат числено превъзходство. В този смисъл опозицията трябваше да организира своето присъствие в зала, така че да чуе отговорите на премиера Бойко Борисов и на всички други участници в парламентарния контрол. Това заяви председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова в НС, съобщи Novini.bg.
Думите ѝ са по повод проваленото парламентарно заседание днес, поради липса на кворум в пленарната зала.
Ние сме били толкова, колкото е възможно в контекста на предизборната кампания и на мероприятията и празниците, които днес трябва да бъдат посетени днес от колегите народни представители в техните региони“, обясни тя.
Дариткова посочи, че всеки ден има различни мероприятия и числеността на народните представители е различна.
На въпрос защо са били два опитите за регистрация, а не три, д-р Дариткова поясни, че няма изискване колко да бъдат те.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кметът Благомир Коцев: Криза с боклука във Варна няма да има
Дата: 25/06, 12:51
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 12:50
Френското посолство в Каракас с щети след земетресението във Венецуела
Дата: 25/06, 12:49
Шофьорът на тира, причинил катастрофата с три жертви вчера, е с 20 наказания за нарушения
Дата: 25/06, 12:40