Убиецът в Чикаго писал: Никаква милост!


16/10/2019, 01:44

24chasa.bg

Близките събраха 48 000 долара от дарения

Полякът, разстрелял 5-има свои съседи в Чикаго, от които 3-ма българи, е планирал нападението, съобщи АП. На 66-годишния Кшищоф Марек са повдигнати обвинения за 5 убийства и той остава в ареста за постоянно.

На изслушване в районен съд прокурорите казаха, че намерили две заплашителни бележки на полски - родния език на Марек, залепени от вътрешната страна на вратата в апартамента му. На едната пишело: “Никаква милост. Помни какви мръсотии ти правят, ти контролираш нещата, не те. Стига толкова. Те трябва да платят за това”. На другата пишело: “Утре. Никаква милост, никакво глупаво колебание. Помни кой си. Помни какво ти направиха. Те трябва да платят за това”. Вероятна причина за касапницата e финансов натиск, на който може би е бил подложен в последните дни, тъй като фалирал и имало опасност да изгуби жилището си.

Всичко, което трябва да знаете за:

Марек е пенсиониран строителен работник, който в събота вечер в чикагския квартал Дънинг застреля с пистолет 5 човека в сградата, където живеел от 15 г. Три от жертвите са българско семейство, които вечеряли у дома. 65-годишната Искра Попова и около 45-годишният ѝ син Ивайло Попов са от Габрово, а снахата Цветанка Костадинова е от София. С тях бил и 61-годишният американец Дейвид, партньор на Искра. Всички загинали на място. На по-горния етаж тежко ранена беше 53-годишната полякиня Йоланта Тополска, която също почина.

“Иво и Цветанка бяха едни прекрасни и добри християни”, заяви отец Димитър Димитров от църквата “Свети Иван Рилски” в Чикаго за Нова тв. Именно той направил водосвет на апартамента на убитите.

 

цялата публикация ТУК

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32

В 10.00 часа ще се състои тържествен водосвет на бойните знамена
Дата: 06/05, 07:24

На Гергьовден Каварна чества празника на града
Дата: 06/05, 07:16

Товарен кораб е бил ударен от снаряд в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:08

Цените на петрола тръгнаха надолу след сигнал от Тръмп
Дата: 06/05, 07:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия