Най-малко 1,3 милион деца и младежи са официално задържани всяка година по света, показват данни на ООН, цитирани от ДПА.
Около 410 000 души под 18-годишна възраст са пращани в затвора всяка година, показва доклад на експерти от ООН.
Злоупотребите, насилието и небрежността са широко разпространени в много центрове за задържане. Освен това има липса на слънчева светлина, уединение, подходящи здравни грижи и образователни възможности, установява докладът.
Експертите подчертават, че посоченият брой е доста умерен.
"Вредата за децата е огромна. Във враждебната обстановка на затвора техните умове се насочват към оцеляването. Всичко други е блокирано, включително физическо, интелектуално и емоционално развитие", казва психологът Тереза Нгиги от германската неправителствена организация "Ес О Ес Детски селища".
Според доклада 330 000 млади хора са в ареста по света всяка година във връзка с миграцията, а между 430 000 и 680 000 деца и младежи са задържани в домове или подобни места.
"Много от тези домове функционират като военни институции, в които децата са тренирани като войници. Тук вече не става дума за дисциплина, а за наказание. Няма правила, няма проверки, децата нямат любов, нямат думата", казва Нгиги.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:541 Коментар
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27