Евродепутатът Иво Христов: Макрон е прав за „мозъчната смърт“ на НАТО, но не можем да приемем обидите му


08/11/2019, 18:03

Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]

кадър: bTV

Френският президент Еманюел Макрон не бърка, като казва, че НАТО е в „мозъчна смърт“. Пактът губи своята спойка заради САЩ, които вече не искат да са световен жандарм и заради Турция, която рискува да въвлече алианса в конфликт заради собствения си интерес. Това каза в предаването „Лице в лице“ по bTV евродепутатът от БСП и ПЕС Иво Христов.

Бившият шеф на кабинета на президента Румен Радев и изтъкнат франкофон коментира, че френският президент се е опитал да заработи на наш гръб признание, че не е расист с думите, че предпочита легални мигранти от Африка, отколкото нелегални от България и Украйна. „Можеше да каже просто, че предпочита легалните пред нелегалните, но той даде национален отенък“, коментира Иво Христов и добави, че имаме всяко право да сме обидени от подобно изказване, защото това не е начин, по който трябва да говори един президент.

Евродепутатът също така заяви, че Макрон има силна амбиция Франция да е доминиращата сила в ЕС след оттеглянето на Ангела Меркел, което може да разклати водещата позиция на Германия.

Френският президент е принципно против по-нататъшно разширяване на Европейския съюз, той е заявил това и на президента Румен Радев при срещата им преди време във Варна, разкри Иво Христов.

Той коментира също, че ако някой в България беше заявил, че НАТО е в „мозъчна смърт“, веднага би бил наречен путинист и агент на Русия. „Този пакт губи своята спойка“, добави Христов. Евродепутатът също така изрази загриженост за общата европейска система за сигурност. „Европа не е готова да поеме самостоятелно стратегическата си отбрана, като Макрон има отчасти вина за това“, каза още той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Застрахователите защитиха цената на "Гражданската отговорност"
Дата: 11/05, 14:21

КФН: Над 31 млрд. лева са активите на частните пенсионни фондове през 2025 г.
Дата: 11/05, 14:14

Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на "Гражданска отговорност"
Дата: 11/05, 14:121 Коментар

Терзиев уволни директора на "Гробищни паркове" в столицата
Дата: 11/05, 14:101 Коментар

Екоминистерството: Язовирите са с най-високия процент на запълване в сравнение със стойностите през последните 9 години
Дата: 11/05, 14:08

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия