Ето от какви грижи има колата ни през зимата


16/11/2019, 09:03

Зимата чука на вратата, а с нея и нуждата да подготвим автомобила си за лошото време, за да избегнем изненади на пътя.

Явор Алексов неведнъж е организирал форуми за грижа за автомобила и безопасността на пътя. Пред bTV той обясни от какви грижи се нуждае колата ни през зимата.

"Някои хора смятат, че гумите трябва да бъдат сменени, преди да падне сняг. Това обаче трябва да се направи доста преди това и се определя спрямо температурата”, обясни Алексов.

Зимната гума има специална смеска, която има сцепление при температури под 7 градуса. Той посъветва хората да не купуват прекалено скъпи гуми и да държат на марките. По-важното е да ги съхраняват правилно.

"Лошото съхранение на зимните гуми, дори и много скъпи, може да ги направи негодни. Те не трябва да се карат, когато е топло, защото се амортизират много бързо”, каза още Явор Алексов.

"За щастие в България много рядко виждаме хора, които си купуват гуми, които са за всички сезони, с идеята да спестят бюджет. Снеговете и температурите у нас не го позволява. Всесезонната гума е компромис”, допълни той.

В града или на магистралата не са нужни вериги. Те са необходими за планината.

Акция "Зима" е вече в ход, а от вчера започнаха да се налагат глоби на шофьорите, чиито гуми са неподходящи за зимния сезон. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кирил Петков за кабинета „Радев“: Хората зад ИТН свалиха моето правителство. Успели са да кадруват и днес
Дата: 08/05, 09:50

Спипаха водач да кара камион във Варна с 2.86 промила
Дата: 08/05, 09:46

Шофьор мина на червено във Варна и подхвърли банкнота от 50 евро на полицаи
Дата: 08/05, 09:42

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 09:40

Денков: Няма министри в новия кабинет, които са уважавани от ПП
Дата: 08/05, 09:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия