Снимка: Булфото
Увеличава се броят на децата приети със симптоми на хранително отравяне в Ямболската болница. Техният брой вече е 22. Те са на възраст между 7 и 11 години. Всички са от училището в село Хаджидимитрово и са обядвали в училищния стол. Почувствали се зле, когато се прибрали вкъщи, съобщава bTV.
Първите ученици са приети в Спешното отделение около 19 ч. снощи. Първите хоспитализирани 4-5 деца са били в най-тежко състояние.
Тази сутрин всички деца са в стабилно състояние, добрата новина е, че много бързо се подобряват, каза д-р Валентин Вълчев, дежурен лекар в Спешното отделение на болницата в Ямбол. Те ще останат в болницата поне 48 часа.
Какво точно е причинила отравянето на децата ще кажат от РЗИ-Ямбол и Агенцията по храните, които започнаха проверка в училищния стол.
Фирмата, която зарежда училищния стол, разпределя храната и за всички останали училища в община Тунджа. Около 1300 деца само днес са консумирали от нея. Тепърва ще се изяснява кой е източникът на хранителното отравяне.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Министърът на външните работи на Северна Македония: Не сме готови за промяна на конституцията
Дата: 07/05, 23:41
Евтим Милошев е номиниран за министър на културата
Дата: 07/05, 23:35
1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28
Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21
Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14