Мъж, заподозрян, че е действал като посредник в поръчковото убийство на най-известния разследващ журналист, разкривал корупционни практики в Малта, е бил арестуван, обяви полицейски източник, стъпка, която властите се надяват да доведе до лицето, което е поръчало убийството, съобщава "Ройтерс", цитирана от news.bg.
Дафне Каруана Галиция, която поддържаше блог за борба с корупцията, беше убита от поставена под колата ѝ бомба, докато е тръгвала от дома си край малтийската столица Валета през октомври 2017 г. - убийство, което шокира Европа и повдигна въпроси за върховенството на закона на средиземноморския остров.
Трима мъже, заподозрени за килъри, бяха арестувани през декември, но досега властите не успяха да определят кой е поръчал убийството.
Полицейски източник, който е запознат с въпроса, заяви, че властите са арестували мъж в четвъртък, който се смята, че е действал като свръзка между заподозрените наемни убийци и лицето, което е поръчало убийството.
The Times of Malta съобщи, че правителството обмисля помилване на заподозрения посредник, ако той може да доведе разследващите до поръчителя.
Вестникът уточни, че експерти от Европол са иззели устройства, притежавани от заподозрения посредник, след като са получили зелена светлина от съдия.
Правителството и полицията все още не се коментирали темата. В неделя малтийският премиер Джоузеф Мускат заяви, че искал цялата истина за убийството да излезе наяве, дори ако това означава, че правителството трябва да вземе "трудни решения".
Освен предполагаемите разкрития на посредника, разследващите се надяват анализът на Европол на устройствата му да предостави допълнителни доказателства.
Посредникът е поискал пълно помилване за минали престъпления и е казал на разследващите, че се страхува за безопасността си, ако бъде изпратен в затвора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09
Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04
Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58
Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53
Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51