Депутатите дори уточниха, че камерите трябва да бъдат влагозащитени, да са с резолюция, не по-малка от 1280 х 720 пиксела
Данъчните складове за горива задължително ще трябва да бъдат оборудвани със системи за видеонаблюдение и контрол. Това постановиха депутатите с промени в Закона за акцизите и данъчните складове, окончателно приети в четвъртък. Онези, които не се съобразят с новото изискване, са заплашени от имуществена санкция от 3000 до 8000 лв., която при рецидив ще варира от 5000 до 10 000 лв., пресмята в. „Сега“.
Видеосистемите трябва да осигуряват „визуален контрол в реално време“ и непрекъснат запис върху цифров регистратор - сървър. Камерите трябва да се монтират стационарно на всички места, през които в склада влизат или излизат транспортни средства, и да бъдат разположени така, че да позволяват разпознаване на номерата им. Ще работят денонощно, а за да бъде сигурно, че няма да има прекъсвания, ще трябва да разполагат с автономно захранване. Депутатите дори уточниха, че камерите трябва да бъдат „влагозащитени, да са с резолюция, не по-малка от 1280 х 720 пиксела“, да позволяват наблюдение през нощта и да могат да алармират „при настъпване на определени събития“.
fakti.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЕК поздрави Сърбия за присъединяването ѝ към европейската система за плащания в евро
Дата: 05/05, 14:55
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 14:50
Шефът на Фратрия: Не се отказваме
Дата: 05/05, 14:47
Съдът даде ход на делото срещу момчето, обвинено в убийството на свой връстник в столичен мол
Дата: 05/05, 14:42
Влязоха в сила първите правила за телемедицина в България
Дата: 05/05, 14:35