Наименованието на партията на Слави Трифонов "Няма такава държава" всъщност е позитивно и означавало, че няма такава хубава държава. Това стана ясно в Софийския градски съд, където се гледа делото за регистрацията на новата политическа формация.
Този аргумент посочи адвокатът, който представляваше учредителите, предава "24 часа". Символът пък синя ръка с бяло, зелено и червено не противоречала на закона за герба и българското знаме, защото всъщност трите цвята - бяло зелено и червено не били знамето, имали съвсем друг нюанс.
Според прокурор Милен Ютеров партията трябва да бъде допусната за регистрация, тъй като не противоречи на конституцията и на закона за политическите партии. На делото присъстваше Тошко Йорданов от учредителите. Съдия Татяна Костадинова от Софийския градски съд трябва да се произнесе до 2 седмици.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00
Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55