Франция създава служба за борба с омразата


04/12/2019, 18:19

Френският вътрешен министър Кристоф Кастанер заяви днес, че ще бъде създадена служба за борба с омразата, която ще бъде част от националната жандармерия, предадe Франс прес.

Кастанер обяви създаването на службата при посещение на еврейското гробище във Вестофен, в района на Елзас, Североизточна Франция, където бяха осквернени 107 гроба.

Службата ще има за задача да координира всички средства, с които жандармерията разполага, за разследването на случая във Вестофен и на всички останали случаи на антисемитски, антимюсюлмански и антихристиянски прояви.


Координацията ще се състои в обединяване на усилията на жандармерията, полицията и правосъдието, което да позволи разкриването на виновните и изправянето им пред правосъдието.

Оскверняването на гробището във Вестофен е оскверняване на републиката, категоричен бе Кристоф Кастанер след дълга разходка по алеите на еврейското гробище от 16 век.

На над сто от надгробните плочи с черна боя са изрисувани пречупени кръстове, стана ясно вчера. В това гробище са погребани роднините на Карл Маркс, отбелязва Франс прес.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Постоянен арест за 16-годишния младеж, намушкал с нож в сърцето свой връстник
Дата: 06/05, 18:30

Станимир Стоилов: Положението в нашата армия не е оптимистично
Дата: 06/05, 18:26

Пътник от заразения с хантавирус круизен кораб: Забраниха ни да слизаме, чакаме в открито море
Дата: 06/05, 18:18

Хиляди потърсиха изцеление в лечебен извор край Момчилград
Дата: 06/05, 18:14

Над 120 хиляди автомобила се връщат тази вечер в София
Дата: 06/05, 18:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия