Хедж фонд милиардерът Стивън Шонфелд и неговата съпруга купиха имение в градчето Палм Бийч, Флорида, за внушителната сума от 111 млн. долара, пише Profit.bg.
Благодарение на тази сделка, имението се превърна в най-скъпия имот, продаван някога, в историята на американския щат, предава CNBC.
То е продадено от Синдел Милър, съосновател на компанията за козметични продукти Matrix.
Имотът разполага с 6.5 хил. кв. метра жилищна площ под формата на 11 спални, 22 бани и изобилие от екстри, като спа, зала за боулинг и други.
Имението беше пуснато за продажба на цена от 200 млн. долара.
Предходният рекорд за най-скъпа сделка беше поставен през отминалото лято, след като продуцентът от Бродуей Тери Алън Крамър продаде на неизвестен купувач имот за 110.3 млн. долара.
Шонфелд и семейството му ще използват дома като ваканционен имот. Те няма да се местят от Ню Йорк, където имат имение за 90 млн. долара и няколко луксозни апартамента.
Новата покупка, която носи името La Reverie, е построена през 2001 г. във френски стил.
Сделката е поредният пример за силния имотен пазар на Южна Флорида, който се подхранва от наплив на заможни пенсионери, които искат да имат имот край океана.
Новите данъчни правила в щата също привличат заможни хора, които не искат да плащат високи данъци.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03