Снимка pixabay
Съдът е одобрил споразумение, сключено между Районна прокуратура – Сливница и защитата на подсъдимия Й.Т. от гр. София, обвинен за извършено от него престъпление по чл. 251, ал. 1 от НК, предаде новини.бг.
Делото срещу него е започнало като бързо наказателно производство. Около 11:10 ч. на 13.11.2019 г., на трасе „Входящи товарни автомобили" на Митнически пункт Калотина, при влизане от Република Сърбия в Република България, Й.Т. незаконно пренесъл 70 000 евро. Мъжът не изпълнил задължението за деклариране на паричните средства при преминаване на границата на страната, която е външна граница на Европейския съюз. С действията си той нарушил разпоредбите на Валутния закон и на обнародван акт на Министъра на финансите.
За извършеното от подсъдимия деяние му е наложено наказание „глоба“ в размер на 14 000 евро, което представлява една пета от стойността на предмета на престъплението. Определението на съда има последиците на влязла в сила присъда, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00