Йонко Иванов: "Бонус малус" нарушава правата на българите, тя е една репресивна масова акция


06/12/2019, 09:01

Редактор: Юлия Георгиева

e-mail: [email protected]

От началото на 2021 година трябва да усетим промяната по джоба си след въвеждането на системата "Бонус малус" за Гражднаска отговорност. 25% по евтина застраховка ще бъде максималния бонус за изрядните шофьори, а 400% ще е максималното наказание за неизрядните. За сега сметките показват, че около 80% от шофьорите ще плащат по-ниската застраховка. В други страни, където тази система е въведена, се отчита до 30% спад на катастрофите. 

От 1 януари 2020 г. всички влизаме в тази система и ако през новата година има извършени нарушения, те ще влияят върху цената на Гражданската отговорност. За да получим максималния бонус се получава на петата година без нарушение. А най-скъпа полиция ще платим на седмата година. Максимален малус може да получим и още на първата година, ако извършим тежко нарушение на пътя - това са престъпления по наказателния кодекс. Например причиняване на смърт на пътя, тежки телесни повреди, напускане на местпроизшествие, обясни пред Нова тв Константин Велев, представител на застрахователите.

Гражданската отговорност цели да обезщети пострадалите при пътно произшествие. С тази система се нарушават правата на гражданите, защото Гражданската отговорност няма нищо общо с една репресивна масова акция, която ще се извърши върху всички участници в движението, а и в семействата, в които има автомобили в момента, категоричен е Йонко Иванов, Съюз на авто-мото подготовка.

Не може държавата да ни санкционира по този начин след като имаме най-лошите пътища в Европа! България се намира на 94-о място в Европа по лоши пътища. Виетнам е преди нас в това отношение, те са по-добре. А знаете ли кой е след нас - Лаос, коментира той. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50

Ройтерс: Катарски танкер пътува към Ормузкия проток
Дата: 10/05, 00:45

На 10 май имен ден празнуват хората с имена, производни на Симеон
Дата: 10/05, 00:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 00:10

Политологът Тончо Краевски: Стабилно мнозинство не означава край на политическата нестабилност
Дата: 10/05, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия