Редактор: Александър Дечев
e-mail: [email protected]
Новият премиер на Финландия е жена, която е само на 34 години. Името й е Сана Марин, като досега е била министър на транспорта. Любопитното е, че тя е третата дама, избирана на този пост в историята на северната държава, пише "Евронюз".
Нейн основен контурент бе Анти Линдтман, като битката бе за поста на Анти Рин.
След като се превърнаха в най-голямата партия на Финландия на изборите, социалдемократите получиха право да определят свой министър-председател, в държавата с население от 5,5 милиона души.
Марин е заместник-председател на партията, депутат от 2015 г. Според най-големия вестник във Финландия - "Хелсин Саномат" и таблоида "Илта-Саномат", Марин ще бъде най-младият министър-председател в света.
В момента Финландия е председател на ротационното председателство на Европейския съюз до края на годината. Законодателите вероятно ще одобрят назначаването на Марин и новото й правителство бързо, за да може тя да представлява Финландия на срещата на върха на лидерите на ЕС в Брюксел, която ще се проведе на 12-13 декември.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
На 10 май имен ден празнуват хората с имена, производни на Симеон
Дата: 10/05, 00:30
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 00:10
Политологът Тончо Краевски: Стабилно мнозинство не означава край на политическата нестабилност
Дата: 10/05, 00:00
Експерт: Имотният бум от последните години приключи
Дата: 09/05, 23:55
Земетресение разлюля Аржентина
Дата: 09/05, 23:49