Над 10 000 албанци посрещат празниците в палатки след земетресението


30/12/2019, 19:13

Снимка Булфото

Над 10 000 души в Албания, пострадали при разрушителното земетресение на 26 ноември, ще прекарат празниците в палатки, съобщи министърът на земеделието Бледи Чучи, който ръководи Оперативната служба за справяне с природните бедствия, предаде БТА. Чучи, който участва в третото заседание на Националната комисия за възстановяване на щетите, каза, че други над 3000 души се намират в хотели.

Според представените данни 3613 души живеят в хотели, а 10 225 души, основно в района на град Дуръс, живеят в палатки. Инспектирани са 39 310 обекта, 3590 сгради са обявени за необитаеми в Дуръс, а 72 обекта, от които 10 в столицата Тирана, са разрушени.

Катастрофалното земетресение в Албания с магнитуд 6,4 по Рихтер на 26 ноември отне живота на 51 души и остави 12 000 без дом.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20

Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00

Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30

Днес у нас се отбелязва Професионален празник на химика
Дата: 10/05, 01:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия