Цветанов: Реакцията на САЩ срещу Солеймани бе отговор с ясно послание


05/01/2020, 14:29

В последните месеци свалянето на американския военнен дрон, нападението и унищожаването на саудитската петролна инфраструктура и други деструктивни действия, провокираха остра реакция на САЩ с възпиращ ефект срещу последващи подобни действия.

Това написа във Фейсбук основателят на Евро-атлантически Център за сигурност Цветан Цветанов по повод напрежението между Вагингтон и Техеран по повод убийството на иранския генерал Касем Солеймани в Багдад.

,,В резултат беше убит иранският генерал Касем Сюлеймани - архитект и оперативен командир на усилията на Иран за контрол над така наречения шийтски полумесец, обхващащ територията от Иран до Ирак през Сирия и Южен Ливан. Да припомним и стотиците загинали войници на оглавяваната от САЩ коалиция в Ирак, както и други страни като Сирия'', допълни той.

,,В този контекст ответната реакция на САЩ представлява отбранителен отговор с ясно послание, а именно, че САЩ няма да толерира продължаващи провокации. Предизвикателството пред световните лидери сега е да се открият правилните механизми за деескалация на напрежението'', завърши Цветанов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мините над Кюстендил - под засилена охрана заради откритата нарколаборатория
Дата: 10/05, 20:54

Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:372 Коментара

Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:222 Коментара

Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12

Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия