Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
снимка: "Петел", архив
Местната власт във Варна работи за създаване на публично-частно партньорство за развиване на туристическите плавания между Морска гара, бъдещото ново пристанище на мястото на "Рибни ресурси" и Варненското езеро. Това съобщи кметът Иван Портних.
"Отворени сме за сътрудничество с бизнеса и реализиране на публично-частно партньорство за транспортна връзка по море", обяви кметът Иван Портних, като подчерта, че организирането и реализирането на плавания не е присъща на общината дейност.
Сред новите проекти за Варна, представени от Портних днес са две пристанища. Първото е в местността Карантината, което започна да се изгражда през миналата година.
В момента се работи по хидротехническите съоръжения по надводната част. Този месец започва строителството на триетажната сграда, в която са предвидени помещения за разтоварване, съхранение, продажба и спедиция на уловената риба. Постройката ще бъде с голяма тераса, която се очаква да се превърне в нова атракция за града и южния му квартал "Аспарухово". Срокът за приключване на строителството е ноември 2020, а общата стойност - над 13,5 милиона лева.
Бившето пристанище на „Рибни ресурси“ ЕООД, отново в "Аспарухово" беше предоставено на общината с решение на правителството. Извършен бе ремонт и в момента пристанището има възможност да обслужва 6 големи кораба. През 2020 е планирано разширяване на дейността, като се осигури възможност за достъп и на малки кораби. Именно това ще даде възможност за развитие на атракционния воден транспорт.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10
Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00
Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30
На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40