"Един арестуван министър не означава, че е виновен. В крайна сметка живеем в правова държава", това заяви в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ Драгомир Стойнев от БСП.
Въпреки това той попита дали ако кметът на Перник не е бил от БСП, е щял да сезира прокуратурата, дали са щели да излязат наяве грешките и безхаберността в управлението.
"Местните структури на ГЕРБ си позволиха да скрият от хората истината само и само да не създават паника, коментира Стойнев.
Той предположи, че това не е отделен случай, а ще се разпространи из цялата страна. Затова БСП ще внесе вот на недоверие.
"За мен лично целта на едно правителство е да подобрява живота на хората. 50% от публичния ресурс трябва да бъде инвестиран, другите 50% от времето за управление трябва да се правят реформи, обясни Стойнев.
Според него ние виждаме, че правителството ни не умее да прави реформи. Животът на хората не се подобрява, категоричен е той.
"Работи се от ден за ден. Никаква визия няма. И в крайна сметка - коя институция работи в страната? В коя институция българските граждани имат доверие? Днес правителството на Борисов жъне това, което пося преди 10 години", допълни Стойнев./ novini.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Уроци по история на българския език ще подпомогнат обучението по правопис
Дата: 11/05, 11:26
Приключва първият етап на косене във варненския район "Приморски", вторият започва този месец
Дата: 11/05, 11:15
Икономист: Потиснатите цени се връщат с още по-рязък скок
Дата: 11/05, 11:141 Коментар
Бербатов с отчет за работата си като съветник на служебния премиер
Дата: 11/05, 11:12
Йотова: Веднага трябва да бъдат взети мерки срещу космическите цени на плодове и зеленчуци
Дата: 11/05, 11:052 Коментара