Екоминистърът: У нас не е разрешаван внос на болнични отпадъци


24/01/2020, 13:43

Министърът на околната среда и водите Емил Димитров обвини червената опозиция в парламента, че внушават, че у нас са „всичките болнични отпадъци на света“, пише dariknews.bg.



„В България, държа да отбележа, не е разрешаван внос на болнични отпадъци нито от ЕС, нито от трети страни. С тези твърдения само се създават внушения и психоза. Вие направихте революция, че в България са всичките болнични отпадъци на света. Няма такова нещо. Нещо повече – засилваме контрола. Предстои въвеждане на система“, посочи екоминистърът по време на дебатите по вота на недоверие, внесен от БСП.

Димитров посочи, че от неговото министерство има справка, която са изброени всички язовири и нива. Свикал съм на 30 януари заседанието на Висшия консултативен съвет по водите, обясни той.

„По отношение на отпадъците – имаме супер европейско законодателство и супер побългаряване при заобикалянето му“, коментира още Димитров.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 10:20

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 10:20

ПБ няма да маха ограната на Пеевски, но му взе кабинета
Дата: 07/05, 10:19

Интерпол с близо 270 ареста в 90 държави заради трафик на фалшиви лекарства, забележителен е случай в България
Дата: 07/05, 10:12

Захарова: Чуждите държави да евакуират дипломатите си от Киев
Дата: 07/05, 10:11

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия