Снимка Булфото
Смесен съдебен състав от съдии във ВКС и ВАС определи Административния съд София-град да е този, който да се произнесе по жалба срещу НАП за оповестяването на лични данни след неоторизиран достъп до бази данни на агенцията, съобщиха от пресцентъра на Върховния касационен съд, цитирани от БТА.
Жалбата, озаглавена "колективен иск", е подадена от сдружение "Международен правен център - Интернешънъл лигъл адвайз център" и 83 физически лица, с която са предявени искове от тях срещу НАП за установяване на нарушение, довело до оповестяване по общодостъпен начин на 16 юли 2019 г. на лични данни следствие на неоторизиран достъп до бази данни на НАП.
Гражданите, подали жалбата, искат и парично обезщетение в размер на 1000 лв. за всеки, чиито данни са изтекли.
На 1 ноември 2019 г. АССГ е определил, че делото не му е подсъдно и го е изпратил на Софийския градски съд. След това въпросът стига до последната инстанция, петчленен състав на ВКС и ВАС, който приема обаче, че спорът трябва да се разгледа от Административния съд в София.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30
По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30