Мира Добрева разказа красивата история на 92-годишния Таню и 10 години по-младата Мария


30/01/2020, 16:07

Редактор: Александър Дечев

e-mail: [email protected]

Красива история, че за любовта възраст няма, разказва журналистката Мира Добрева. Разказът е за 92-годишния днес Таню и 10 г. по-младата му любима Мария. Добрева го публикува в личната си фейсбук страница, като се очаква зрителите на БНТ да я видят и заснета в предаването "Отблизо с Мира".

"Срещнали се, когато той бил на 84 години! Мария прочела за него във вестника, защото той е звездата на ветераните - ненадминат за възрастта си плувец и лекоатлет. Счита се, че той е човекът с най-много ордени, купи и медали в своята спортна кариера, която продължава и до днес, когато е на 92! Но преди 8 години Мария, отдавна овдовяла, без колебания, му писала писмо. И така започва любовна кореспонденция между София и Видин, откъдето е тя. По едно време се решили да се видят и той тръгнал към Видин. Като слязъл на гарата, веднага я познал – освен че била с 10 години по-млада, облякла се, подокарала се за срещата хубавата Мария.
И какво да правят – отишли двамцата на нейния балкон, да пийнат кафенце. Той й казал:

- Гледам, обичате кафето. А гледали ли са Ви на кафе?

- Ами, много пъти са ми гледали...

- И аз гледам – и на карти, и на кафе гледам. Ама на кафето съм много добър! Познавам много.

- Айде, гледай ми, казала Мария, и подала чашката си на познавача.

Взел я той, поразвъртял я и отсякъл:

- Оооооо! Вие искате да се жените вече? Знаете ли, обаче? Вие няма да се ожените!

Погледнала го Мария с жален поглед, другарче искала да си намери... Но попитала:

- Как, защо?! Така ли пише в чашата – че няма да се оженя? Дайте ми факти, защо тъй?! Как няма да се оженя?

- Защото... Вий ще се омъжите, Мария! И то за мен! И то веднага!

Голяма радост настанала, гушнали се двамата. Решили да се оженят в деня, в който се срещнали. Добре, ама нямало поп, затова взели една икона, двама свидетели, четири свещи и той поел нещата в свои ръце! Започнал да казва думичките, които чувал на подобни церемонии. “Вземаш ли тази жена за своя съпруга?”, попитал се Танчо. "В добро и зло, докато смъртта Ви раздели!" “Вземам я”, си отговорил. После целунали иконата, целунали се и те.
Оттогава, вече осем години, са заедно. Днес тя боледува тежко, но той превързва раните на краката й, прави промивки денонощно, изкуствено дишане, ако се наложи. И я нарича Гордост моя!
Беше й лошичко, но тя стана от леглото, за да се снимаме. И да ме накара да обещая, че пак ще им отида на гости, като пооздравее. Помоли ме да не забравя да спомена всичките награди и медали на мъжа й. Знае, колко се гордее той с постигнатото. Вечер двамата играят табла или се забавляват, като тя свири на акордеон, а той пее. Подшушна ми Мария, че малко фалшиво го докарва на моменти, ама тя най-много да му каже: “Таню, малко фалш. Ама не спирай, пей ми, пей...”

Цялата трогателна история може да видите в Отблизо с Мира на 8 март.
BNT, 11 ч. Всяка неделя."

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40

На 12 май имен ден празнуват Герана, Герасим, Герда, Герман, Геро, Искра, Искрен
Дата: 12/05, 00:30

Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия