Хиляди хора се очаква да излязат в петък по улиците на Лондон, за да отбележат историческото излизане на Великобритания от Европейския съюз, предаде БТА. А Брюксел, където са базирани най-важните институции на Европейския съюз, започна сбогуването си с Великобритания още днес.
На фона на залеза в белгийската столица живописният й централен площад бе озарен от светлини в цветовете на британския национален флаг. Вековният площад бе изпълнен с британски символи, сред които черен таксиметров автомобил в лондонски стил и традиционна за Великобритания червена телефонна кабина.
Прочутата статуя на Пикаещото момченце (Манекен Пис) специално за случая бе облечена в жилетка с цветовете на британското знаме, цилиндър и бастун. Ричард Уелс, който има двойно британско и белгийско гражданство и живее в Брюксел от 35 години, заяви, че е трогнат от жеста.
"Мисля, че е наистина хубаво, не го очаквах", каза той пред ДПА.
В Белгия живеят около 25 000 от общо 1,2-те милиона британци в Европейския съюз. В събота сутрин те ще се събудят не като граждани на ЕС, а като граждани на трета страна, освен ако нямат гражданство на друга държава членка на съюза, отбелязва ДПА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Времето във Варна в петък: Температури до 18 градуса
Дата: 07/05, 15:21
Корман Исмаилов: Имаме дружества с голяма задлъжнялост и некачествени услуги
Дата: 07/05, 14:56
Бизнесът търси масово работници в туризма и в търговията
Дата: 07/05, 14:501 Коментар
Задържаха непълнолетен с чужди номера и млад моторист без книжка за ден във Варна
Дата: 07/05, 14:42