Редактор: Недко Петров
e-mail: [email protected]
Източник: фейсбук
„Гласът на България трябва да се чува все по-отчетливо в Европейския съюз за преодоляване на задълбочаващите се неравенства, изоставането на страната ни от скоростта, с която се движат други държави членки, както и за преосмисляне на механизмите, по които се взимат решенията в ЕС и се определят нашите дългосрочни приоритети.”
Това написа Румен Радев в личния си профил във фейсбук след годишната среща с ръководителите на дипломатическите миесии. На нея президентът обсъди и перспективите как България да използва още по-активно възможностите си във външнополитически план.
„България няма друг път, освен бързото преодоляване на дълбоките социални и икономически различия с другите европейски държави. Трябва обаче да преосмислим начина, по който се разходват европейските средства и да инвестираме преди всичко в развитието на хората и тяхната професионална реализация. Само добре образовани и висококвалифицирани граждани могат да предизвикат качествена промяна в България, да постигнат истински икономически просперитет за цялото ни общество и да утвърждават положителния облик на страната ни в международен план.”
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03
Здравето влиза в клас
Дата: 06/05, 19:55