НС прие решение, с което дава мандат на финансовия министър Владислав Горанов да преговаря влизането на България в Eврозоната с фиксиран курс лев - евро. "За" гласуваха 140 депутати, "против" бяха 2-ма, а общо 66 се въздържаха.
"Наскоро прибалтийски държави влязоха с фиксираните си курсове, това е само възможност от цялата пороцедура, която е конфиденциална", посочи председателят на Българския форум на бизнес лидерите Левон Хампарцумян за "Денят ON AIR".
"Не мисля, че има причина за каквото и да е безпокойство. Българската икономика от 2013 г. върви нагоре, тоест 7 г. растеж. Опозицията намира трудно неща, с които да се заяжда. Всичко щеше да протече много по-добре, ако беше обяснено предварително", коментира той.
По думите му детайлите около присъединяването остават зад завесите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:04
Повече от месец е спряно извозването на боклука на "Ален Мак" във Варна заради ВиК изкопи за нови строежи
Дата: 08/05, 12:01
Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар
Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46
Взрив избухна в централата на партията на нидерландския премиер
Дата: 08/05, 11:43