Местните чешми на територията на Варна са два вида: изворни (студени) и минерални (топли).
Регионалата здравна инспекция-Варна извършва контрол и мониторинг на всички местни водоизточници, вписани в регистъра на обектите с обществено предназначение. За Варна това са: чешмата на централен плаж, тази на ул. „Под игото”. Както и на „Св. Марина” в ЖК „Възраждане” – местност „Кочмар”, „Банова чешма” в кв. „Чайка”, чешма през „Манастирска изба” в курорта „Св. Константин и Елена”, чешма в кв. „Вл. Варненчик” до бл.5, Дилбер чешма и тази в кв. „Аспарухово” – на ул. „Горна студена”, „Пеньова чешма” и чешмата до Професионална гимназия по текстил и моден дизайн. 1 чешма има и на „Аладжа манастир” кв. „Виница” и Аязмата, до хотел „Диляна”.
През първото тримесечие отхлонение в нормите са показали чешмите в „Света Марина”, в кв. „Владиславово” до блок 5, в кв. Аспарухово, ул. „Горна студена”, в кв. Аспарухово до Професионална гимназия по текстил и моден дизайн и Пеньовата чешма, предаде Радио "Фокус".
Табели с надпис „Водата е негодна за пиене” се поставят от кмета на общината по предписание на инспекторите в случай, че са установени отклонения от допустимите стойности на показателите.
Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12
Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57
Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50
Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар