Орнитолози откриха огромно незаконно сметище за гуми


03/02/2020, 17:14

Снимки: Булфото

Оринтолози, които са следили популацията на птиците и преброяването им в природния резерват "Атанасовското езеро", са попаднали на впечатляващи по размери нерегламентирано сметище на гуми в землището на бургаското село Рудник, пише dir.bg.

То е било дълго над 300 метра.

Сигнали са подадени своевременно да Басейнова дирекция и Регионалната екоинспекция още през месец декември 2019 г.

В района гнездят редки видове птици и има уникални блатни растения.

Касае се за нарушение на закона за управление на отпадъците, а глобата за такова нарушение е от 5 до 50 хиляди лева.

С помощта на Агенцията по кадастъра собственикът на имота е установен. Теренът от 16 декара е продаден на частна фирма със седалище в София.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Починала е младата майка, открита в неадекватно състояние на Околчица
Дата: 23/06, 10:57

Двама души бяха убити при стрелба в библиотека в Калифорния
Дата: 23/06, 10:52

Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
Дата: 23/06, 10:471 Коментар

Внучката на Тръмп предизвика скандал в САЩ: Показа пищната си вечеря с пари на данъкоплатците
Дата: 23/06, 10:401 Коментар

Акциите на SpaceX се сринаха
Дата: 23/06, 10:36

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия