Няма следи от бащата и сина, които се изгубиха над Калофер


06/02/2020, 18:52

Все още няма следа от 41-годишният мъж и сина му 17-годишен от Стара Загора. Те са пренощували в заслона на връх Ботев във вторник и на следващия ден са тръгнали с други двама души да слизат към Паниците. Стигнали са до местността Параджика. Там за последен път са засечени техните телефони, след това е изгубена връзка с тях, пише karlovopress.com.

Другите двама души, които са вървяли с бащата и сина ги изоставили, защото се движили бавно. Секретарят на местното туристическо дружество посочи, че има варинати бедстващите да са тръгнали по пътека за Бяла река или да продължат по път, който ги извежда до Паниците, където се намира техния лек автомобил. Времето в планината е било изключително лошо, имало е виелица, а температурите са били минусови.

Местността „Пораджика“ се намира на около час и половина от табелата на дирекцията на парка. Вече няколко часа се провежда спасителна операция, в която участват над десет спасители от Карлово и Калофер. На помощ се включиха и трима служители на НП „Централен балкан“. Съпругата на изгубения мъж каза, че нейните близки не са екипирини добре и са били обути с маратонки. Тя се ангажира да поеме всички разходи по спасителната операция.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Транспортният бранш е в протестна готовност
Дата: 08/05, 07:33

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 07:30

Три американски разрушителя преминаха през Ормузкия проток, докато са били обстрелвани
Дата: 08/05, 07:27

ОАЕ: Противовъздушната отбрана прихвана ракети и дронове от Иран
Дата: 08/05, 07:25

Испания задържа рекордните 30 тона кокаин в морето
Дата: 08/05, 07:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия