БСП ПАК АТАКУВА НАЙДЕНОВ ЗАРАДИ ХРАНА ЗА БЕДНИ ЗА 30 МИЛИОНА ЕВРО


25/03/2013, 14:47

Къде се скри Бойко Борисов? Знаел ли е за далаверите на земеделския министър Мирослав Найденов или може би пряко ги е възлагал? Този въпрос постави членът на ИБ на НС на БСП Явор Гечев на пресконференция. Председателят на Младежкото обединение разкри схемата с доставка на храни за бедни на изключително завишени стойности от 30 млн. евро., която има опасност да се случи и през настоящата година, пише "24 часа". 

Гечев напомни за скандала с доставяните по програма на ЕК храни, в които бяха намерени червеи. Той отбеляза, че поръчката, която е за над 30 милиона евро, е спечелена от една фирма, при това на многократно завишени цени. „По наша информация спечелилата фирма е именно една от разследваните от прокуратурата - „Чех" Йосиф Новосад, препоръчана лично от Мирослав Найденов по показания на свидетели като спонсор на ГЕРБ за парламентарните избори през 2009 година", подчерта Гечев. И обяви, че пълният с гъгрици боб получава сертификат за "първо" качество. Гечев изтъкна, че очевидно случаят е бил потулен, а корупционната схема не е била преустановена. Тя продължава и през 2011 и 2012г., когато фирмите, спечелили доставките на храни за социално слаби, са отново „Чех" - Йосиф Новосад и ЕТ "Георги Цанков-Фантастика 95".

Явор Гечев отбеляза, че срокът за подаване на документи за поръчката за настоящата година изтича днес. „Това ли са фирмите, които ще спечелят търга", попита членът на ИБ на НС на БСП. По думите му имало силно ограничителни и манипулирани изисквания в обществената поръчка за 2013 година. Гечев поиска прокуратурата да провери обществените поръчки за 2011 и 2012 г. Той настоя да се изясни защо цените са били многократно завишени и в крайна сметка на БЧК е доставена негодна и дори отровна за консумация храна.

„Безкрайни са злоупотребите от Мирослав Найденов и Министерството на земеделието и храните. Тепърва започваме с оповестяването им. Надяваме се, че в сряда главният прокурор ще хвърли много повече светлина и няма да прикрие истината", изтъкна Гечев.

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30

Спортът по телевизията в събота 9 май
Дата: 09/05, 05:00

Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30

На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00

Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия