Пекселс
Финансиране в размер на 431 846 евро по две национални програми в образованието одобри Министерският съвет. Средствата са за изграждане на площадки за обучение по безопасност на движението по пътищата и подготовката на ученици по професия „Приложен програмист“.
По Национална програма „Безопасност на движението по пътищата“ са предвидени 180 539 евро. Финансирането ще бъде използвано за изграждане на външни и вътрешни площадки за обучение в 86 общински детски градини, 74 общински училища и едно училище към Министерството на културата, които досега не са получавали средства по този модул. Целта е децата и учениците да изграждат практически умения и отговорно поведение като участници в движението по пътищата, посочват от МС.
По Национална програма „Обучение за ИТ умения и кариера“ се осигуряват 251 307 евро за общински училища за обучение по професията „Приложен програмист“ през втория срок на учебната 2025/2026 г. и първия срок на учебната 2026/2027 г. Чрез програмата се дава възможност на повече ученици да придобият професионална квалификация и успешно да се реализират на пазара на труда или да продължат обучението си във висши училища в направленията „Информатика“ и „Компютърни науки“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Крим върна уличните телефони за спешни обаждания
Дата: 23/07, 14:59
Новата Антикорупционна комисия ще заработи с четирима, а не с петима членове
Дата: 23/07, 14:49
Бивш депутат и дипломат: Румен Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Дата: 23/07, 14:42
Радев: Работим за утвърждаването на България в реиндустриализацията на Европа и за развитие на иновативна икономика с висока добавена стойност
Дата: 23/07, 14:30
Главната инспекция по труда алармира за измамни имейли от нейно име - не отваряйте прикачените файлове
Дата: 23/07, 14:24