Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
Инициативен комитет започва събирането на подписи във Варна с искане за референдум срещу приемането на еврото. От комитета съобщиха, че всички, които не са за смяната на българската валута могат да заявят това утре от 12:30 часа пред Хотел "Черно море".
Кампания не е само срещу идеята за преминаване към еврото, а и за реалното участие на народа в управлението на държавата в съответствие с предвиденото в Конституцията, обясняват организаторите. Те са формулирали следните въпроси, по които искат да чуят мнението на гражданите:
1. Желаете ли да бъде запазен българският лев, а България да не влиза във валутния механизъм и да не приема еврото, докато средната работна заплата в страната не достигне средното равнище в Европейския съюз?
2. Желаете ли българският народ да може да инициира национални референдуми по всички въпроси от компетентността на Народното събрание без ограничение?
3. Желаете ли задължителен национален референдум да се инициира с минимум 50 000 подписа на граждани с избирателни права, събирани в продължение на не повече от 4 месеца?
4. Желаете ли предложението за национален референдум да бъде приемано с обикновено мнозинство на гласувалите, независимо от това колко избиратели са участвали в референдума, така както резултатът от политическите избори се приема независимо от броя на гласувалите в тях?
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00
Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:301 Коментар
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21