Мая Манолова: Българин от Франция разкри, че Борисов заблуждава България с неверни данни за завърналите се българи. Топим се


02/03/2020, 12:45

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

„Данните на НСИ не просто са със съмнително качество, както е за икономическия растеж за миналата година, те често се и вадят и използват селективно и манипулативно.

Стефан от Франция ни сигнализира за опит на премиера да заблуди гражданите, че в България обръщаме тенденцията на загуба на население с ръст на завърналите се у нас.”

Това написа Мая Манолова в личния си профил във фейсбук.
 

Ето какво още публикува по темата тя:

„Данните на НСИ не просто са със съмнително качество, както е за икономическия растеж за миналата година, те често се и вадят и използват селективно и манипулативно.
Стефан от Франция ни сигнализира за опит на премиера да заблуди гражданите, че в България обръщаме тенденцията на загуба на население с ръст на завърналите се у нас.
Печалната истина е, че страната ни продължава да се топи. Бързо. За периода 2012-2018г. с 11 хил.  повече българи са се завърнали в родината. Но няма и дума, че за същия период страната ни са напуснали с 18 хил. повече. За 2018г. в страната завърнаха 16 хил. и я напуснаха 31 хил. души.
С манипулации и самохвалство се създаде този проблем. Решението е цялостна политика за стимулиране на раждаемостта и подпомагане на млади семейства. А по отношение на НСИ: от Изправи се.БГ поискахме Европейската комисия и Евростат да проверят за нарушения националната статистика..”
 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Над 4000 антични предмета са иззети при спецоперация на ГДБОП и ДАНС, задържани са четирима
Дата: 08/05, 21:57

Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40

Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36

Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29

Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия