Пет медицински сестри се барикадираха в сградата на Народното събрание, съобщи бТВ.
Днес там имаше редовно заседание на парламентарната Комисия по здравеопазване, на която сестрите бяха поканени да участват.
Те очакваха, че ще присъства ресорният министър Кирил Ананиев, пред когото отново да поставят въпросите за заплатите. Министърът обаче не дойде заради извънредно заседание на здравните министри в Брюксел, където ще бъдат обсъждани мерките срещу коронавируса.
Вместо да си тръгнат, сестрите останаха. От 16.00 часа те са в сградата и отказват да я напуснат.
Лидерът на на протестите на медицинските сестри Мая Илиева излъчи видео във Фейсбук, в което с останалите недоволни обсъждат исканията си - реформа, по-високи заплати и спазване на медицинските стандарти.
Те заявиха, че ще напуснат сградата, когато проблемът със запалатите бъде решен.
Пред Народното събрание също има сестри, които вече пети ден са на палатков лагер със същото искане. / БТВ
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Таксиметрови шофьори от Варна към клиентите: Избирайте по-удобни места за качване
Дата: 24/06, 11:01
Майка с бебе и дете с ел. триколка се блъсна в паркирана кола
Дата: 24/06, 10:52
Самолетите на САЩ ще напуснат софийското летище до края на юни
Дата: 24/06, 10:451 Коментар
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 10:40