Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
Краят на грипната ваканция така ядоса варненски ученик, че написа гневно стихотворение с драматичен завършек. Темата – опасенията от коронавируса.
Както самият учиник се е подписал, той е „дете с астма” и затова ще спестим неговото име. Стихотворението беше изпратено на електронната поща на „Петел”. Ето неговият текст:
Коронавирус във Варна
От Ковид-19 хапни си,
живота остави си
в ръцете на едни политици,
за да изкарваш ти шестици,
задължават те на училище да ходиш,
майка си за бележка може да помолиш.
Елекронно обучение откриха в градовете,
пък варненци, по листи вий пишете.
Учение, знание на децата те желаят,
но здравето ни не могат за запазят.
Родителите ни полудяха,
нервите им изскипяха,
аптеките изкупиха,
вируса не подкупиха.
Утре сутрин на училище ще замина,
май месец от нов вирус мога да почина.
От дете с астма

Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Срути се част от трибуна на стадион в Тексас, използван на Мондиала
Дата: 26/06, 14:31
Премиерът: Виновните за дефицита крещят най-много, спираме там, където е текло към партийни каси и олигарси
Дата: 26/06, 14:10
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 26/06, 14:10
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 26/06, 14:10