Паунова: Да не променим и член първи на Конституцията междувременно, ей така докато се пазим от вируса, а?


20/03/2020, 11:02

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

Постепеното военизиране на ситуацията в България започва да прилича на сюрреалистичен сценарий.

Това написа политическата журналистка от „Свободна Европа” Полина Паунова в коментар в социалната мрежа.

Ето целият пост на Паунова в личния й профил във фейсбук:

“Да не ви притеснява, че можем да нарушим едно или друго законодателство. Всичко може, почти всичко може в ситуация на извънредно положение”, казва вчера депутатът от ДПС Йордан Цонев по време на заседанието на правната комисия.

Това е същият народен представител, който не видя проблем в общата лъжичка за причастие, но пък докато имаше журналисти в залата на правната комисия бе опакован, все едно първоизточникът на COVID-19 дебне не кой да е, а българското народно представителство. (След като журналистите бяха отстранени, мистериознo микрофоните се изключват в моменти на напрегнато обсъждане на мерките)

И така, в този дух на “не се тревожим да нарушаваме закони” народните представители приеха: правомощия на военните да проверяват самоличност, да използват белезници и оръжие и да спират автомобили. Освен това беше прието трафичните данни (информацията от клетките на мобилните оператори) да се използват за контрол над поставените под карантина граждани.

Постепеното военизиране на ситуацията в България започва да прилича на сюрреалистичен сценарий.

В същото време патриотите предлагат затваряне на медии за “фалшиви новини”.

И докато още подобно предложение не е прието журналистите могат да разказват как двама лекари са разследвани за всяване на паника, защото алармират, че нямат нито тестове за въпросния вирус, нито предпазни средства.

Да не променим и член първи на Конституцията междувременно, ей така докато се пазим от вируса, а?”

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия