Димитър Манолов: Колкото повече простотии правим, толкова по-строги ще стават мерките


21/03/2020, 20:51

Никой не може да направи мерки, които да работят за всички, колкото са по-строги мерките, по-трудно ще се преминава през тях. Колкото повече простотии правим, толкова по-строги ще стават мерките. Това заяви в „Офанзива с Любо Огнянов“ президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов за мерките, предприети в условията на извънредното положение заради коронавируса.

"Никой не може да даде универсален акъл в тази ситуация, всеки случай е уникален. Важното е да си даваме сметка за това, че трябва да се държим отговорно в тая ситуация. Кретените, които се занимават само с това да мразят някого, една седмица мълчаха, и започнаха отново да ръсят простотиите си – всякакви ги има, за съжаление, не ги разбирам тези хора, наистина не ги разбирам“, каза още Димитър Манолов.

"Нещата са много прости – с тези мерки си купуваме време, да не се пълнят болниците с прекалено много хора, за да може по-меко да посрещнем удара, който няма да ни се размине", подчерта президентът на КТ "Подкрепа".

Запитан какво е отношението му към предложението на БСП да се въведе мораториум по време на извънредното положение върху изплащането на сметките за електричество, парно, вода, Димитър Манолов изрази съмнение.

"Не съм много съгласен с тази работа, защото тези системи, които осигуряват ток, парно, вода, ние какво ще ги правим? Ше ги фалираме ли – те правят разходи през това време, това струва пари. Ако имат (БСП) план – да го чуем", призова той.

Президентът на КТ "Подкрепа" се съгласи с критиките срещу въведения таван на всички цени в закона за извънредното положение, изразени от предишния гост в "Офанзива с Любо Огнянов" - Васил Велев, председател на Управителния съвет на Асоциация на индустриалния капитал в България. 

"Това за цените по-скоро го приемам, както той го разказа. Мисля, че никой не се е справил, в условията на пазарна икономика, с административни цени. Административно никой не се е справил с цените", подчерта Димитър Манолов. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00

Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59

Деси Добрева: 85-годишната баба Атанаска ми завеща мисия
Дата: 11/05, 18:46

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия