От Делхи излетя самолет на българската авиокомпания "Би Ейч Еър", с който в София се прибират 39 граждани на България, 9 граждани на Румъния и 2 от Унгария, съобщи в профила си във фейсбук вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева.
Тя изразява благодарност на колегата си Субрахманям Джайшанкар за помощта за организиране на завръщането на гражданите на ЕС, пише dariknews.bg.
От летището "Денпасар" на остров Бали е излетял и евакуационен полет, организиран от ЕС. На борда на самолета, който ще кацне във Франкфурт, е и група български туристи.
Посолствата и консулствата ни в целия свят продължават непрекъснатата работа по организиране на завръщането на още български граждани в родината, посочва Захариева и им благодари за самоотвержения труд.
В момента в Индия се намира най-мащабната карантина - над 1 милиард и 300 милиона души са изолирани.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Витанов: Скоро ще видите резултатите от битката с олигархията
Дата: 07/05, 15:25
Времето във Варна в петък: Температури до 18 градуса
Дата: 07/05, 15:21
Корман Исмаилов: Имаме дружества с голяма задлъжнялост и некачествени услуги
Дата: 07/05, 14:56
Бизнесът търси масово работници в туризма и в търговията
Дата: 07/05, 14:501 Коментар