Общо 15 899 теста за COVID-19 са направени в лабораториите у нас от началото на дейността им до днес. Това съобщиха от Министерството на здравеопазването (МЗ), пише Блиц. Първите тестове започнаха да се извършват в Националната референтна лаборатория и във Военномедицинска академия (ВМА), след което бяха разкрити лаборатории и в Стара Загора и Варна.
В Националната референтна лаборатория на 28 януари 2020 г. е проведено първото изследване на проба за COVID-19, а във ВМА първият тест за новия коронавирус е извършен на 2 февруари т. г., уточниха от МЗ. Тестовете са направени в лабораториите както следва: в Националната референтна лаборатория към НЦЗПБ – 5037, във Военномедицинска академия – 2767 и 1250 бързи, в Стара Загора – 1400, в болница „Токуда“ – 470, в Бургас – 300, във Варна – 825, в УМБАЛ „Софиямед“ – 750 и в лаборатория „РАМУС“ – 3100. Повече информация ще бъде дадена на редовния брифинг на Националния оперативен щаб.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
20-годишен преби 87-годишната си баба в Крън, рани и полицай
Дата: 25/06, 14:25
ДАРА става лице на кампания за представяне на България пред света
Дата: 25/06, 14:25
Парламентът затвори вратата към ВСС за заемали постовете на "тримата големи"
Дата: 25/06, 14:21
Разследване на Генка Шикерова във Варна: С фалшиви нотариални актове от 1944 година са присвоени 400 декара държавни земи
Дата: 25/06, 14:17
Различни условия за екипажите на кораби, плаващи в рискови райони
Дата: 25/06, 14:15