Почина легендата на Формула 1 сър Стърлинг Мос на 90 години. Не е от коронавирус


12/04/2020, 14:00

Легендарният британски автомобилен състезател сър Стърлинг Мос е починал на 90-годишна възраст, съобщиха от семейството му. Дълго време Мос боледуваше и не беше забелязван на публични места от повече от две години.

Мос е считан за един от най-великите пилоти на всички времена и емблема във Формула 1, въпреки че никога не е печелил световната титла.

Той печели 16 от всички 66 старта, в които взима участие във Формула 1 между 1951 и 1961 г. Мос е първият британец, който печели домашната си надпревара. Това се случва през 1955 г. на пистата "Ейтри".

Мос завършва втори в генералното класиране четири пъти, като е най-близо до титлата през 1958 г. Освен успешна кариера във Формула 1 той записва победи и в други автомобилни шампионати.

Британският пилот прекратява кариерата си през 1962 г. след тежка катастрофа в "Гуудууд", която го поставя в кома за месец и в частична парализа за половин година. През 2000 г. легендарният пилот получи титлата сър.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хотелите по морето търсят рецепционисти, сервитьори и аниматори, няма желаещи
Дата: 07/05, 11:50

Пиян шофьор на тир едва не събори къща в Харманли
Дата: 07/05, 11:43

ПП: Радев го няма в парламента, очевидно му е неудобно да участва в свалянето на охраната на Пеевски и Борисов
Дата: 07/05, 11:40

Клисурски: Състоянието на държавния бюджет е адекватно на ситуацията, в резерва има 6,8 млрд. евро
Дата: 07/05, 11:33

Днес гледат мярката за неотклонение на литовката, наръгала четирима във Варна
Дата: 07/05, 11:281 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия