Далеч съм от мисълта, че няма критики към правосъдната система в Емирствата. Но никой не си представя, че е реално това, че тази бенаказаност, описана от Гешев, че едва ли не може да откраднеш 2 млрд. в Емирствата и нищо да ни ти се случи. В случая изказването на Гешев е злостен коментар заради липса на движение по случая с Божков, каза близкоизточният анализатор Руслан Трад в „ДЕНЯТ с В.Дремджиев” по ТV 1 и TV +.
Водещият Веселин Дремджиев попита госта си: Това ще остане ли без реакция?
„Емирствата нямат практиката да публикуват подобни изявления, те действат не толкова шумно, предполагам, че ще има дипломатически отговор.”, отговори Трад.
„Какво означава, че според Гешев там съдебните решения се вземали по политически съображения. Това, което каза „Биволъ” е, че двамата представители на Прокуратурата са били, меко казано, изритани, защото са искали да арестуват Божков?”, попита Дремджиев.
„Ако някой смята, че може да установи накакъв натиск върху Емирствата, много дълбоко се лъже. Много по-големи световни играчи се опитват да го правят, но не се получава.
Особено за Емирставата случаят Божков в никакъв случай не е важен за тяхната сигурност и икономика. За тях това е най-важното в момента. Така че не смятам, че тези злостни коментари ще предизвикат нещо.”, каза Трад.
Вижте още от разговора във видеото по-долу:
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Самолети на САЩ нарушиха въздушното пространство на Австрия, Виена вдигна изтребители
Дата: 12/05, 14:551 Коментар
Избраха Саръбоюков и Карамфилов за Спортист и Треньор №1 за март
Дата: 12/05, 14:46
Мъж откри стрелба край Харвардския университет, полицията го простреля
Дата: 12/05, 14:43
Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40