Премиерът: Всеки ден с нашите мерки между 7 и 10 хиляди българи запазват работните си места


28/04/2020, 09:41

Редактор: Юлия Георгиева

e-mail: [email protected]

По мярката 60/40 към момента имаме 7 403 подадени заявления, 101 849 работници и служители са се възползвали от нея. Мужду 7000 и 10 000 работници всеки ден запазват работните си места. С този темп до края на месеца ще запазим над 120 000 работни места. Голямата загадка и грижа е как ще се справим в туристическия сектор, защото още в света няма рецепта как този сектор да бъде пуснат да работи. Това обясни пред депутатите в парламента премиерът Бойко Борисов.

Трябва да се пазим да не превърнем хотелите в болници. Много държави тръгнаха с подценяване на ситуацията с епидемията. Помните, и у нас беше така, но не от мен. Целта ни в момента е парата да отива максимално бързо при тези, които се нуждаят. Това е нашата цел и пак казвам - много по-богати държави от нас обещават, говорят, но една-две само са приложили до сега някаква мярка. В САЩ дадоха пари на глава от населението, но това по никакъв начин не им помогна. Така че ние като част от ЕС ежедневно работим за ЕС. Аз разбирам какво искате - изваждаме и раздаваме парите за един месец и след това ще питаме откъде ще съберем пари, когато хазната е празна и няма да имаме пари за пенсии, за полиция, за лекари, за армия. Така че малко ви завиждам на вас БСП, защото вие може да обещавате всичко наведнъж, но ние тярбва да носим и отговорност. На първо място носим отговорност за здравето, коментира Борисов.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на магистрала „Хемус“
Дата: 12/05, 10:40

Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36

Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32

СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:281 Коментар

ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия