Златото е на път към най-силното си месечно повишение от 2016 г.


01/05/2020, 03:18

Златото е на път да регистрира най-силното си месечно поскъпване от 2016 г. насам на фона на усилията на водещите централни банки за увеличаване на стимулите, насочени към преодоляване на щетите, нанесени от кризата с разпространението на COVID-19.

На фона на високите обороти, с които работи световната "печатница на пари", златото става все по-атрактивно като актив, който запазва дългосрочната си стойност.

След като в сряда управителят на Федералния резерв на САЩ Джеръм Пауъл изрази опасенията си, че пандемията ще окаже дългосрочни негативни ефекти върху американската икономика и взе решение да остани лихвите без промяна на нива, близки до нулата, ценният метал поскъпна до ниво от 1 726 долара за тройунция.

 

През седмицата Японската централна банка обяви серия от нови монетарни стимули, а по-късно днес се очаква и решението на Европейската централна банка за лихвите и бъдещата монетарна политика.

По-рано този месец златото се повиши до близо 8-годишен връх от малко над 1 768 долара за тройунция и е на път да приключи месеца с повишение от над 8%.

Ценният метал традиционно се приема като "актив убежище" в кризисни времена.

 

profit.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шестима пострадали след масово падане на втория етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 20:09

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 20:00

Стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Дата: 09/05, 19:40

Хандбалният Спартак дръпна с 1:0 в серията за бронза
Дата: 09/05, 19:31

Давид Иванов: Най-важното беше да изиграя съчетанието си както трябва
Дата: 09/05, 19:31

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия