Вирусът вече не е болест, а политика. От една извънредна ситуация ще преминем в предизборна обстановка. Това заяви в ефира на БНТ политологът Първан Симеонов.
По думите на политолога Стойчо Стойчев в общи линии българинът мисли за политиката изключително битово, но така мислят и политиците у нас. "Не смятам, че има някакво страшно социално напрежение в хората, магазините и строителните хипермаркети са пълни с хора, които пазаруват", заяви още той.
Симеонов бе на мнение, че Борисов вчера е показал кой е шефът.
"Има хейтърство у нас, но то е главно в социалните медии, но те не са представителни. Преобладава лоялността към мерките. България няма как да се отцепи от света. Няма как нашата индустрия да се отцепи от световната. Мисля, че Борисов ще се опита да мине в предизборната ситуация, но зависи колко ще е дълбока икономическата криза. Надеждата им е да мине в тази предизборна обстановка, защото хората тогава тълкуват всичко като реклама. Тепърва започва това", категоричен бе той.
На въпрос колко е пострадала парламентарната република, Стойчев заяви, че въобще не е.
"Всичко става пред хората. Активното гражданство стана кресливо. Рефрен на опозицията е за корупцията и те го повтарят дори и сега", допълни политологът.
"България видимо няма план. Прогнозираме от днес за днес. Вярно е и по света е проба - грешка, но остава усещането за един хаос", смята още Симеонов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортал: Отборът на Берое изпада по служебен път
Дата: 07/05, 01:30
Мъж от Асеновград излезе от затвора, почерпи се по този повод и се озова в ареста
Дата: 07/05, 01:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 00:30
Отбелязваме Международния ден на радиото и телевизията
Дата: 07/05, 00:30
Световен анализатор за ситуацията с Григор Димитров: Тенисът е жесток спорт
Дата: 07/05, 00:00