Село в Добричко остана временно без кмет


12/05/2020, 01:59

Село Житница в община Добричка остава временно без кмет с решение на Общинската избирателна комисия, която прекрати правомощията на досегашния кмет Йордан Божанов, съобщи БНР.

Причината е постъпил сигнал, в който се твърди, че той е вписан като търговец и не е предприел действия по прекратяване на тази дейност.

Сигналът, че досегашният кмет на село Житница Йордан Божанов продължава да е управител на търговско дружество, е постъпил на 13 март. Проверката на общинската избирателна комисия е установила, че Божанов е регистриран като управител и собственик на една фирма и е съдружник в друга.

След избора му за кмет той е изпратил уведомление до НАП, че спира търговската си дейност, но не и до Общинския съвет и Общинската избирателна комисия.

Решението на комисията да прекрати предсрочно пълномощията на Йордан Божанов като кмет подлежи на обжалване в 7-дневен срок.

 


/ПИК

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Постоянен арест за 16-годишния младеж, намушкал с нож в сърцето свой връстник
Дата: 06/05, 18:30

Станимир Стоилов: Положението в нашата армия не е оптимистично
Дата: 06/05, 18:26

Пътник от заразения с хантавирус круизен кораб: Забраниха ни да слизаме, чакаме в открито море
Дата: 06/05, 18:18

Хиляди потърсиха изцеление в лечебен извор край Момчилград
Дата: 06/05, 18:14

Над 120 хиляди автомобила се връщат тази вечер в София
Дата: 06/05, 18:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия